HLÍNA, NŮŽKY, PAPÍR

VŠE ZAČÍNÁ NA PAPÍŘE! Kurz zaměřený na návrhy, šablony a využití papíru v keramice. Vyzkoušíme si navrhování tvarů a následně jejich zhmotnění. Připravíme si ŠABLONY a s jejich pomocí vyrobíme TALÍŘE netradičních tvarů, LEPENÉ OBJEKTY nebo ŠPERKY.

Pracovat budeme na MODELOVACÍM STOLE i HRNČÍŘSKÉM KRUHU. Vyzkoušíme si různé druhy dekorací. 

Kurz je  vhodný pro začátečníky a pokročilé. 

Hotové VÝROBKY VÁM ZŮSTANOU

Kurzem vás bude provázet lektorka Lucie Farková, po celou dobu bude k dispozici KÁVA, ČAJ a HLÍNA ;) 

Podrobný popis kurzu níže :)

Varianta:
Dostupnost VOLNA MÍSTA
Kód: 273/25.
6 200 Kč 5 123,97 Kč bez DPH
HLÍNA, NŮŽKY, PAPÍR

Kurz: celkem 25 hodin (tři dny + jeden den na glazování, každý den: 10h-17h)

Osnova kurzu bude laděná dle dynamiky a přání skupiny. 

Od návrhu k realizaci je vždy dlouhá cesta… S papírem se pracuje jinak než s hlínou aneb co vypadá dobře na papíře, nemusí fungovat při práci s hlínou. Ale i na tato úskalí se podíváme a pobavíme se o nich. Na šablony můžeme vyzkoušet i jiné druhy materiálů. Šablony využijeme i při práci na hrnčířském kruhu. A to nejen při vytváření nádoby na kruhu, ale vyzkoušíme si, jak navrhnout lepené ucho a jak jej tvarovat pomocí šablony. 

Kromě hrnčířské dílny bude možno využít i prostory SlouFlou, kde je kromě dobrého kafe i wifi (bude-li si někdo potřebovat odběhnout k emailu, není problém). Naopak v dílně není signál ani wifi - při tvorbě nebudete rušeni :)  

Poté, co výrobky projdou prvním výpalem, tzv. přežahem, se potkáme a výrobky glazujeme (časová dotace 4 hodiny). Na termínu se domluvíme společně.  

Kurzy jsou vedené v češtině. 

Minimální obsazenost kurzu jsou 3 účastníci/účastnice.  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení