PRÁZDNINY V HLÍNĚ

KERAMICKÝ KURZ pro začátečníky a mírně pokročilé. Trocha teorie bude prokládaná četnou praxí a vy budete moci strávit několik dnů u HRNČÍŘSKÉHO KRUHU či MODELOVACÍHO STOLU

Během kurzu se naučíte základy točení na hrnčířském kruhu, pokročilí můžou naopak zlepšovat techniku a rozvíjet své dovednosti. 

Budeme MODELOVAT i LEPIT Z PLÁTU: talíře, svícny, dekorace do bytů… 

Dozvíme se něco více o hlíně, engobách, dekoracích, výpalech i glazurách. 

Kurzem vás bude provázet lektorka Lucie Farková, po celou dobu bude k dispozici KÁVA, ČAJ a HLÍNA ;) 

Podrobný popis kurzu níže :)

Varianta:
Dostupnost Vyprodáno
Kód: 267/8.8
5 500 Kč 4 545,45 Kč bez DPH

Osnova kurzu bude laděná dle dynamiky a přání skupiny. 

Kromě hrnčířské dílny bude možno využít i prostory Slou Flou, kde je kromě dobrého kafe i wifi (bude-li si někdo potřebovat odběhnout k emailu, není problém). Naopak v dílně není signál ani wifi, při tvorbě nebude rušeni.  

Každé řemeslo a materiál má své postupy, které je třeba respektovat a ctít. I keramika má svoje tempo – každý výrobek potřebuje proschnout, následně se dá do pece na tzv. první výpal (přežah). Po vychladnutí se může začít další část procesu – glazování.

Kvůli zachování technologických postupů budeme výrobky glazovat cca týden po kurzu (tedy jakmile budou suché a projdou prvním výpalem). Na termínu se domluvíme individuálně. 

Hotové výrobky vám zůstanou. 

Kurzy jsou vedené v češtině. 

Minimální obsazenost kurzu jsou 3 účastníci/účastnice.  

Kurz: celkem 20 hodin (čtyři dny + jeden den na glazování, každý den: 13h-17h)

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení