CHILL, HLÍNA & HRNKY - Hrnčířství a modelování

CHILL, HLÍNA & HRNKY - Hrnčířství a modelování 

KAŽDÉ ÚTERÝ OD 18:00 DO 20:00 PO DOBU 7 TÝDNŮ

KAŽDÝ ČTVRTEK OD 9:00 DO 11:00 PO DOBU 7 TÝDNŮ

CENA: 4200CZK

REZERVUJTE SI TERMÍN

Můžete si vytočit hrnek či vymodelovat sošku. Prostě vyrobit si cokoliv, co vám HLÍNA A MYSL DOVOLÍPo celou dobu vám bude k dispozici zkušená lektorka, která vám pomůže zrealizovat vaše nápady. První lekce budou věnované tvorbě  ať už TOČENÍ, MODELOVÁNÍ či kombinací způsobů. Postupně se tvorba přelije do dokončovacích prací, vyzkoušíme plastické i povrchové DEKORACE, retušování, práce s ENGOBAMI. Poslední lekce bude věnovaná GLAZOVÁNÍNa každé lekci se dozvíte teorii nezbytnou pro práci s hlínou i pro hlubší vplynutí do hrnčířského řemesla. 

Hotové VÝROBKY VÁM ZŮSTANOU. 

 

Lektorka: LUCIE FARKOVÁ

 

Ve Slou Flou Dílně se setkává řemeslo a cit. 

V prostředí hrnčířské dílny si budete moci vyrobit hrnek, vymodelovat sošku či si jen tak hrát. Dílna je vybavena pěti hrnčířskými kruhy a modelovacím stolem. Budete si moci vyzkoušet různé techniky a přístupy. Každý kurzem vás provede zkušený lektor/lektorka.

Kapacita  je 5 osob dle obsahu kurzu. 

Kurzy jsou vedené v češtině. 

Minimální obsazenost kurzu jsou 4 účastníci/účastnice.  

Veškeré nářadí a materiál je na místě, zástěry vám zapůjčíme.

Čaj, sušenky a pohoda jsou součástí každého kurzu. 

Slou Flou  to je možnost zastavit se u roztočeného kruhu a místo myšlenek se se soustředit na tvoření. 

Lektorka: Lucie Farková 

Lucie Farková vystudovala obor Umělecko-řemeslné zpracování kameny a keramiky, práce keramické na Střední škole tradičních řemesel ve Velkých Opatovicích. Následně pokračovala ve studiu fotografie, ze kterého plynule přešla na studium slov, a to v rámci oboru Jazyková a literární kulturu na Univerzitě Hradec Králové. Většinu produktivního života strávila v kině, nastartovávala zpět do života hradecké Bio Central či vršovické Kino Pilotů. Stála u začátku festivalu experimentálních filmů Marienbad Film Festival a dlouho byla součástí týmu lidskoprávního festivalu Jeden svět, který pořádá Člověk v Tísni.

Během lock-downů přešla od filmů směrem k hlíně. Zaměřuje se primárně na užitnou keramiku, věnuje se točení z volné ruky, experimentuje s redukčními i oxidačními druhy výpalů, soustředí se na dekorační techniky, a hraje si s materiály. Ve své tvorbě kombinuje všechny své profese a dovednosti – do svých výrobků s oblibou pomocí písmen z psacího stroje tiskne oblíbené citáty z filmů a knih. 

Svoje dovednosti nadále rozšiřuje na kurzech a seminářích věnující se hrnčířskému řemeslu, mj. absolvovala kurz Dekorace a glazury – Kohoutov 2021; Seminář Bylo, je a bude, Sudoměřice u Bechyně, 2020.