HRNČÍŘSTVÍ A KERAMIKA PRO RODIČE A DĚTI

STŘEDA 14:00 DO 16:00 PRO OBJEDNANÉ K HRNČÍŘSKÝM KRUHŮM 

ÚTERÝ - ČTVRTEK OD 17:00 DO 20:00 PRO OBJEDNANÉ NA MALOVÁNÍ KERAMIKY 

CENA: 1500* PRO DVOJICI RODIČ A DÍTĚ do 18 let 

Kurz je rozdělen na dvě části - část u hrnčířského kruhu a modelovacího stolu (2 hodiny) a část v PRACOVNĚ (kdy si malujete své výrobky) 

REZERVUJTE SI TERMÍN

Chce si spolu s vašim dítětem vyzkoušet TECHNIKY HRNČÍŘSKÉHO ŘEMESLA, MODELOVAT a TOČIT NA HRNČÍŘSKÉM KRUHU? Právě proto jsme otevřeli HRNČÍŘSKÝ KURZ. Naše hrnčířská dílna se nachází v centru Prahy na VINOHRADSKÉ ULICI a je vybavena PĚTI HRNČÍŘSKÝMI KRUHY a modelovacím stolem. Jen rodič s dítětem se střídají během lekce NA SVÉM KRUHU. Povede Vás lektorka NELA, která se točení na kruhu věnuje mnoho let a má zkušenosti s učením dětí i dospělých. Jelikož je skupinka malá, má Nela dostatek prostoru věnovat se každé dvojici rodič/dítě a vše vysvětlí a ukáže.

Během kurzu si vyrobíte až 4 ks keramiky -  každý po kusu mačkané a každý po kusu točené keramiky. Výrobky, které si vytvoříte nejdříve přežahneme v keramické peci na 900°C, pak je naglazujeme průhlednou glazurou, vypálíme je na 1200°C. Jakmile tento proces proběhne, budete mít nachystáno přijít keramiku ozdobit do naší PRACOVNY glazurami Mayco.Necháme ji proběhnout třetím výpalem na 1050°C a je hotovo! Uf. Věřili byste, kolik práce za takovou mističkou stojí?

Doporučovaný věk dětí: 6+